site haritası    english

‘ Akıllı gelecek için hep birlikte...’

  

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Plastkart) geleceğin anahtarı olan ‘akıllı kart’ların ülkemizde üretimi için kurulmuş bir şirketidir. Silivri-İstanbul'da 9,000 m² alan üzerine kurduğumuz üretim tesisimiz, ileri teknoloji ürünü makine parkı ve güvenlik sistemleri ile dünyadaki sayılı üretim tesislerinden biridir. Üretim sistemimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun en kalitedeki ürünü en uygun fiyattan ve en verimli şekilde dünya standartlarında üretmeyi amaç edinerek kurulmuştur. Yıllık kart üretim kapasitesi 90 milyon adet, kodlama kapasitesi ise 15 milyon adedin üzerindedir.

 

Hayata güvenliği getiren akıllı kartların üretim prosesi de yüksek güvenlik gerekmektedir. Plastkart sadece sunduğu hizmetleri güvenli kılmıyor, kullandığı malzemenin temininden üretimine, kartlara bilgi yüklenmesinden teslimine kadar zincirin her noktasında dünya standartlarında güvenlik sağlıyor. Çatısından tabanına, tüm girişlerinden merkez noktalarına kadar her noktada, özel tarayıcılar, kameralar, detektörler ile tesis güvenliği çok yüksek seviyede tutulurken, kurşun geçirmez cam ve kapılar, her santimetrekareyi 100% kontrol eden ve 24 saat kaydeden kamera sistemi ile Plastkart iç ve dış tehditlere karşı benzeri dünyada çok az görülebilecek bir tesis güvenliği sağlamaktadır.

  

Misyon

  

Şirket’imiz, Türkiye’de akıllı kart üretimi ve akıllı kart ile ilgili bileşenlerin pazarlanması için kurulmuş olup, işin gereği teknik sistemlerin yapılandırılması, sektörle ilgili son teknolojik yeniliklerin markete uygulanması, marketin geliştirilmesi, Şirket içi tecrübe ve bilgi birikiminin oluşturulmasını misyon edinmiştir.

Vizyon

  

Şirket’imiz, güvenilir ve güçlü iş birliktelikleri kurarak, çalışanlarına işin gereği tecrübeye ulaştıracak yatırımları yaparak, her zaman müşteri odaklı ürün ve servisleri gerçekleştirecek; mevcut oluşturduğu iş modellerinde sürekli gelişmeyi sağlayacak ve sürekli büyümeyi hedefleyecektir. Şirket yatırımcıları, müşterileri, çalışanları ve içinde bulunduğumuz toplumun azami memnuniyetine odaklanılacaktır.

Şirket Değerleri


Plastkart;

  

Yasalara, Standartlara ve Müşteri Beklentilerine Uygun Hareket Eden.

Hiçbir şekilde hizmet sağladığımız sektörlerde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve yönetmeliklerine aykırı bir işlem yapılamaz. Öncelik sıramız, yasalar, standartlar ve müşteri beklentileri, Şirket politikaları ile hedefleridir.

  

Çalışanları Örnek Bireyler Olan ve Çalışanlarının Gelişimine Önem Veren.

Şirket çalışanlarının seçiminde güvenilir olmak esas koşuldur.Şirket çalışanlarının iş odaklı, tutarlı, katılımcı ve yaptıkları işlerde ayrıntıcı olması özendirilmelidir. Şirket çalışanlarının bütünü, Şirket içi çalışmalarında yaptığı iş görüşmeleri ve dış yazışmalarda ve Şirket dışı yaşantısında Şirket’i temsil ettiğini de unutmamalıdır. Plastkart çalışanı, güvenilir, tutarlı, toplum kuralları ve adetlerine uygun, örnek bir bireydir.

 

Müşteri Odaklı.

Bulunduğumuz sektörde, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile ortak çalışmalara yürüterek, akıllı kart uygulamalarının yaygınlaştırılması hedeflenir. Müşteriye sunulan ürün ve hizmette minimum seviye dünyada belirlenmiş kalite standartlarıdır. Son kalite hedefimiz, bu minimum seviyenin gerçekleşmesi koşulu ile tam olarak müşteri beklentilerinin sağlanmasıdır.Rekabet ortamında rakiplerimize, iş ahlakı ve etik kurallarına sığmayan politikalar oluşturulamaz.


Topluma Duyarlı.

Bulunduğumuz topluma mümkün olan koşullarda yardımcı olmak, en mümkün seviyede yüksek istihdam sağlamak, eğitime destek vermek, topluma zararlı atıklar oluşturmamak hedeflenmelidir. Gelinen her başarı noktasında toplumun bize sağladığı imkanlar göz ardı edilemez.

 

Her Zaman Şirket Paydaşlarının Haklarını Savunan.

Asıl olan Şirket’tir ve Şirket’in paydaşlarının kazanımıdır. Bölümsel ve bireysel çıkarlar, Şirket çıkarlarının arkasından gelir.Şirket içi oluşturulan başarılar, Şirket’in değeridir. Şirket dışına haksız ve kuralsız çıkarımı yapılamaz.Şirket envanteri ve demirbaşlarının, doğru, verimli ve uygun şekilde kullanımı esastır. Azami tasarruf için Şirket çalışanları motive edilmelidir. Savurganlık engellenmelidir.


Sektörünün Örnek Şirketi Olacaktır.